

Naposledy se usmějeme na krásnou Italku, stanující se svým přítelem hned vedle, která vždycky po návratu z našich výletů se zájmem hleděla na zaprášené a okopané pohorky, a odjíždíme po západním pobřeží na jih.
Na místě s výhledem na Capu Rossu a na záliv Golfe Porto se ještě jednou necháme okouzlit modrou a rudou nádherou kolem.
Silnice D81 vede většinou po pobřeží, místy přes pahorky. Dost se kroutí, stále je na co koukat.
Kolem největšího města Ajaccio projíždíme bez zastávky, nezajímá nás.


V malém městečku Loreto-Di-Tallano odbočujeme podle směrovky "Filitosa" na úzkou silničku (místy velmi úzkou). Stejné hnědé směrovky k tomuto nejznámějšímu archeologickému nalezišti na Korsice jsme viděli už u Piany.
Ondra nabudil naši zvědavost na vykopávky pravěké vesnice a hlavně na "menhiry" - megalitické sochy.
Vstup je pěkně upravený (a placený, 5 Eur/kus), po prohlídkové trase vedou informační tabule. Z "megalitické hudby", která znívá z reproduktorů umístěných poblíž exponátů, máme trochu legraci.


Zepředu připomínají tyto opracované žulové sloupy postavy válečníků. Pohled zezadu ale nabízí asociaci úplně odlišnou.
Pochybuju, že pradávný umělec investoval spoustu času a dřiny jen k tomu, aby vyjádřil svůj názor na velitele nebo na vojáky vůbec.
Věřím, že chtěl postavit oslavný pomník myšlence, kterou na tomhle požehnaném ostrově naplňovali už v pravěku, myšlence, kterou v šedesátých letech minulého století oprášili hippies sloganem "Make love not war" :-)
Jedeme pár kilometrů na pobřeží.

"Atrakcí" kempu je prašná cesta vedoucí těsně za jeho plotem, z které se při každém přejezdu auta valí na stany mračna prachu.
V recepci mluví jen francouzky, cena nízká: pro nás 28 Euro/noc.
Koupeme se v moři a v řece Tavaro, která na pláži ústí do moře.
Žádné komentáře:
Okomentovat